Založ si blog

Zázračné Slovensko, očarujúca zem!

Kto by si predstavil ranč bez koní, pomyslel by som si o ňom, že je blázon. Takýto ranč ale naozaj existuje, stačí zavítať do obce Kráľova Lehota na Liptove. Bol som prekvapený, toto miesto ma očarilo od prvého okamihu, nazval by som to miesto slovenských zázrakov, alebo aj zázračná krajinka.

Mračná nad lúkou

Slnečné lúče na ranči

Kedy je najlepšie navštíviť toto miesto? 
Je veľa možností, človek tu môže byť spätý s prírodou, relaxovať, iba tak pozorovať slnko, les a opaľovať sa. Preto ak niekde cestuješ a máš ranč po ceste, určite sa zastav, pre mňa je to najlepšie miesto na prečistenie mysle, daj tomu šancu aj ty.
Ak chceš ale stráviť v lone Nízkych Tatier viac ako deň, ideálnou príležitosťou bude Campfest – festival konajúci sa od 31.júla do 3. augusta. Tisícky ľudí, no aj napriek tomu si môžeš dopriať oddych, okrem rozjímania nad okolitým prostredím ti festival ponúka zamyslenie nad životom, vierou, ľuďmi… A samozrejme nekonečné množstvo zábavy!

Volejbalové ihriská

Letné osvieženie vo Váhu

Nočná scenéria s hlavným stanom

Areál Campfestu

Campfest nie sú len stany, koncerty, nie je to obyčajný festival. Okrem rôznych svetových aj slovenských kapiel tu vystupuje niekoľko rečníkov, tohto roku čakajú účastníkov témy o rodine, vzťahoch, sebaúcte a kresťanstve. Tieto semináre sú zvyčajne umiestnené do humna a každoročne sa tešia väčšej popularite, pred rokom sa ľudia nedokázali už zmestiť do stanu! Ak ešte stále hľadáš a chceš vedieť viac, v poradenstve ti ľudia vedia poradiť aj osobne, vypočujú si tvoj konkrétny príbeh a povzbudia ťa. Je to niečo neobyčajné a v dnešnej dobe veľmi cenné, niečo čo bežné festivaly neponúkajú. Mne sa veľmi páči, že na Campfeste na svoje problémy nezabudnem len chvíľkovo, na Campfeste na svoje problémy zabudnem navždy!

Prednáška v humne

Čo by to bol za ranč bez stodoly? Tá ale nebude slúžiť ako úschovňa koní, táto stodola ponúka široký program koncertov, worhskopov, talkshow a po novom aj divadiel! Pri niektorých koncertoch stodola “praská”, je skvelé už iba zažiť tú atmosféru, niekedy sa tu skáče, inokedy chváli alebo aj plače.

Koncert v stodole

Graham Kendrick, Jeremy Camp, Guvana B či We are lions… To sú názvy ťahákov tohto ročníku, na ktoré sa teší snáď každý, kto sa vyzná v gospelovom prostredí. Títo interpreti budú vystupovať na hlavnom pódiu zvanom Hangár. S kapacitou 6000 osôb patrí k najväčším stanom na Slovensku, tak hor sa doň a nestratiť sa! A ešte rada tým, ktorí sa už začínajú baliť, hlavné programy sa naozaj vynechať neoplatí!

Koncert v hangári

Hlavný program Campfestu

Možno mi neveríš, možno si skeptický, možno nie si ani kresťan, možno nedokážeš nabrať odvahu a prísť. Nemáš ale čo stratiť, daj tomuto miestu šancu a možno aj ty uvidíš zázrak ako ja!

Ide nám “len” o život

30.07.2014

Je miesto, kde sa každoročne stretnú tisícky mladých ľudí, ktorí chcú žiť! Nechcú žiť ale iba fyzicky, svoje žitie chcú posunúť do vyššej roviny než je prežívanie. Existuje niečo, viac »

Nekresťan na kresťanskom festivale. Päť dôvodov!

29.07.2014

Na prvý pohľad si asi pomyslím, čo by som robil ako nekresťan na kresťanskom festivale ako je Campfest? Kládol by som si otázku, prečo by som vlastne navštevoval miesto, na ktorom ľudia veria viac »

Súťažia s dnešnou dobou

29.07.2014

Mladý človek = hrable, kefa, kladivo, lopata, špinavé ruky, napriek tomu stále s úsmevom. STOP! Je toto rovnica predstavy moderného študenta? Prečo sa nevydať po stopách overenej cesty väčšiny? viac »

lajčák

Lajčák: Bezpečnostná rada OSN neodráža realitu dnešného sveta

20.02.2017 07:21

Nikto nespochybňuje, že Bezpečnostná rada OSN svojím zložením dnes odráža realitu z konca druhej svetovej vojny, a nie realitu dnešného sveta, tvrdí Lajčák.

Rumunsko, protesty,

Tisíce ľudí protestovali proti vláde už 20. deň po sebe

20.02.2017 07:14

Aj 20. deň po sebe vyšli v nedeľu večer do ulíc tisíce Rumunov, aby protestovali proti vláde, ktorú obviňujú zo snahy chrániť skorumpovaných politikov.

Alexis Tsipras, Grécko

Gréci opäť vzdorujú, hrozí im koniec v únii

20.02.2017 07:00

Keď pred dvoma rokmi vyhral grécke parlamentné voľby kontroverzný politik Alexis Tsipras, nad Európskou úniou sa začal vznášať mrak pochybností.

Turčianske Venuše

Turčianske Venuše

20.02.2017 00:21

Sme občianske združenie, ktoré pomáha ženám po operácii prsníka.

Lukáš Rusňák

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 4646x
Priemerná čítanosť článkov: 1162x

Autor blogu

Kategórie

Archív